Kirgistānas Pērles! Kalni, ezeri un kanjoni!

Laiks: 1.08.-10.08.2020.

Kur: Kirgistāna/Kazahstāna

Pasākuma apraksts:

Piedāvājam iespēju 10 dienās izbaudīt Kirgistānas skaistākās “pērles” un daļu no Kazahstānas: vecāko Kirgistānas pilsētu Ošu (3000 g. sena); izbaudīsim augstkalnu dzīvi, kā īsti alpīnisti, dzīvojot Ļeņina smailes (7314m) bāzes nometnē, sasniedzot virsotni (4910m) un nakšņojot 4400m augstumā; Isikula ezers, kas ir otrais lielākais augstkalnu ezers pasaulē un ir daļa no Zīda ceļa; UNESCO statusu guvušais Burana tornis; trīs kanjoni, kas katrs ir unikāls sava veidā; Kolsai un Kaindi ezeri, kas ir absolūti pasakaini savā krāšņumā; un vēl un vēl... Galvenais arī izbaudīsim kirgīzu dzīvesveidu nakšņojot jurtās un ēdot nacionālos ēdienus..

Plāns ir šāds:

21.08. Ielidojam pilsētā Oša. Dodamies apskatīt pilsētu – leģendāro tirgu un uzkāpsim Salamona kalnā, no kura var redzēt visu pilsētu! Un protams apēst Samsu! Nakšņojam viesnīcā.
2.08. No rīta iepērkam nepieciešamos produktus un sākam ceļu uz Ļeņina smailes bāzes nometni (BN), kurā ierodamies vakarpusē. Beidzot varam ievilkt elpu un pateikt WOW! Esam kalnos 3500m vjl, čučam teltīs ar skatu uz sniegoto Ļeņina smailes virsotni!
3.08. No rīta sākam ceļu uz 1. nometni, kas aizņems visu dienu. Ļoti skaists kāpiens ar dažādu mainīgu ainavu. Vietām kalni būs gandrīz varavīksnes krāsās! Baudām trekingu un draudzīgo murkšķu sabiedrību! Iespējama kalnu upes šķērsošana zirga mugurā, gadījumā, ja upē būs pārāk daudz ūdens, citādi paši saviem spēkiem. Ierodamies nometnē un dzeram daudz tēju, labākai aklimatizācijai; protams, ar skatu uz vareno virsotni! Nakšņojam teltīs.
4.08. Pēc nesteidzīgām brokastīm, sākam ceļu atpakaļ uz BN. Šeit labi var redzēt divas nākamās nometnes pirms virsotnes, protams arī pašu majestātisko virsotni, kā arī grupas, kuras uzsākušas ceļu uz otro nometni. Pēcpusdienā ierodoties BN, atpūšamies, ejam augstkalnu dušā un gatavojamies rītdienas kāpienam uz virsotni. Nakšņojam teltīs.

5.08. Pēc kārtīgām agrām brokastīm, sākam ceļu uz virsotni Petrovskovo. Kāpjam un baudām, kāpjam un baudām! Skatus un vispār esamību kalnos, tik brīnišķīgā vietā! Tā kā šī virsotne ir gandrīz 5000 m vjl, tad pa ceļam uzvelkam dzelkšņus un satveram rokā kārtīgāk leduscirtni! Virsotnē baudām panorāmu, apēdam batoniņu un iedzeram tēju no sava termosa. Vēlreiz noelšamies – Wow! Un sākam atpakaļceļu uz BN. Laimīgi par sasniegto, ēdam svētku vakariņas. Nakšņojam teltīs.
6.08. Pēc brokastīm, dzerot kafiju, uzmetam pēdējo skatu uz krāšņo Ļeņina smaili un arī mūsu vakar sasniegto virsotni, veltam tiem klusus atvadu vārdus un sākam ceļu uz Ošu. Vakarpusē pārlidojam uz Biškeku – Kirgistānas galvaspilsētu. Nakšņojam viesnīcā.
7.08. Sākam ceļu uz Isikula ezeru. Tas ir 1600m augstumā un ir nedaudz iesāļš. Tas atrodas Tjanšana kalnu tuvumā, tādēļ panorāma te būs vienkārši sirreāla. Šeit mēs nakšņojam ezera krastā jurtās. Pa ceļam apskatīsim Buranas torni, kam būs savs īpašais stāsts.
8.08. Turpinām virzīties gar ezera piekrasti un apmeklējam divus kanjonus! Viens no tiem ir tik krāsains un neparasts – kā pasakā – tam pat ir tāds nosaukums – Skazka! Otrs ir ne mazāk pārsteidzošs! Tas iesaukts par septiņiem buļļiem – kādēļ, to nepārprotami var saprast tur nonākot! Vakarpusē nonākam pilsētā Karakol. Nakšņojam viesnīcā.
9.08. Tālāk dodamies uz Karkara ieleju, kur paveras atkal citāda ainava. Nonākam robežpunktā ar Kazahstānu. Šodienas galapunkts ir Kolsai ezers Tjanšanā, kas ir atkal – pasakaini skaists. Sanāk, ka ezers ir piepildījis visu divu kalnu ieleju ar gaiši zilu ūdeni. Nakšņojam viesu namā.
10.08. Turpinām baudīt ezerus – šodien Kaindi ezers – ļoti unikāls ezers! Nosacīti maz apmeklēts lokācijas dēļ, bet ja tas atrastos Eiropā – tas noteikti būtu labākais tūrisma objekts 😊 Praktiski tas ir vienīgais šāda tipa ezers Pasaulē – starp kalniem, kā applūdis mežs, ar plikiem stumbriem ezera vidū, bet ar zariem zem ūdens, fonā klinšaini kalni. Ehh… Pasaka! Labi, kaut arī negribas pamest šo vietu, mums jādodas tālāk uz Kazahstānas galvaspilsētu Almati. Pa ceļam taisām īsu pauzi, kādā elpu aizraujošā kanjonā, kas pēc skata atgādina Jordāniju. Vakarpusē ierodamies galapunktā, iekārtojamies viesnīcā un dodamies uz svētku vakariņām – svētku, tādēļ, ka pēdējās šajā ceļojumā.
11.08. Lidojam uz Rīgu.

Nakšņošana: viesnīcās, viesu namos, jurtās, teltīs (gan tradicionālā, gan vagoniņa tipa).

Nokļūšana:

Ielidojam pilsētā Oša (Kirgistāna). Atpakaļ izlidojam no pilsētas Almati (Kazahstāna).

Sarežģītības līmenis:

vieglas/vidējas grūtības pakāpe.

Dalībnieki:

ikviens interesents, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu. Jauniešiem līdz 18 gadiem jābūt kopā ar vecākiem.

Dalības maksa: 924 EUR.

Dalības maksā iekļauts: transporta izdevumi visa ceļojuma garumā, no Ošas līdz Almati; iekšzemes pārlidojumi; naktsmītnes, brokastis 10x, pusdienas 3x, vakariņas 6x, 1L ūdens dienā, vīzas un atļaujas, vadītāja pakalpojumi, pārsteiguma dāvana patīkamām atmiņām.

Dalības maksā nav iekļauts: aviobiļetes no un uz Rīgu, uzkodas, ko katrs pats ņem līdzi pusdienām, 4 vakariņas, personīgie izdevumi.

Apģērbs:

laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Pēc pieteikšanās, nosūtīsim sīkāku sarakstu. Jautājumu gadījumā, droši rakstiet: aiga@outdoorlatvia.lv.

Kas jāņem līdzi:

No specifiskām lietām: mugursoma, kuru izmantot 1-2 dienu kāpienos. Guļammaiss, paklājiņš. Dzelkšņi, cirtnis. Pārējais inventārs, kā parasti ceļojumos, bet sīkāku mantu sarakstu nosūtīsim pēc pieteikšanās.
Palīdzēsim ar konsultāciju par piemērotāko apģērbu, kā arī palīdzēsim izdevīgāk nopirkt vai iznomāt trūkstošo inventāru.

 

Svarīgi!

​1. Lūdzu ņemiet vērā, ka jo ātrāk pieteiksieties, jo lētākas būs aviobiļetes un garantēta vieta grupā.
2. Ja šaubāties par savām fiziskajām spējām, droši rakstiet – vienosimies par tikšanos un pie kafijas tases un/vai treniņā kopīgi to noskaidrosim!
3. Pirmā iemaksa 200 eur tiks lūgta līdz 2020.gada 1. martam.
 

 

Piesakies, sūtot epastu uz aiga@outdoorlatvia.lv  vai zvani 29691313.

© 2023 by Dawkins & Dodger Architecture. Proudly created with Wix.com