Jordānija! Tuksnesis, Nāves jūra, kanjoni un klintis!

Laiks: 20.03.-28.03.

Kur: Jordānija

Pasākuma apraksts:

Piedāvājam iespēju 8 dienās izbaudīt Jordānijas skaistākās “pērles”: tuksnesi Wadi Rum nacionālajā parkā, kurā starp citu, tika filmēta filma “Marsietis” un daudzas citas līdzīgas filmas; Nāves jūru; apskatīt Jordānijas populārāko tūristu vietu – vienu no Pasaules brīnumiem - seno pilsētu Petra, ar tās unikālo arhitektūru klintīs; pasakainus kanjonus – ar un bez ūdens tajos, kā arī uzkāpt Jordānijas augstākajā virsotnē!

Plāns ir šāds:

1. Ielidojam Lidostā Amman. Dodamies uz pilsētu – apskatīt seno amfiteātri un pārnakšņot.

2. No rīta iepērkam nepieciešamos produktus, ūdeni un dodamies uz Nāves jūras kanjonu! Šajā kanjonā, daļēji pa klintīm, daļēji pa upi (jo kanjonā joprojām ir tekoša kalnu upe), dosimies dziļāk tā izpētē. Šajā kanjonā dosimies tikai tad, ja laikapstākļi atļaus. Nopeldēsimies Nāves jūrā un pārliecināsimies, ka tur tiešām nevar ienirt. Tad brauksim tālāk līdz naktsmītnēm – nakšņosim tradicionālās telšu tipa mājiņās un baudīsim tradicionālu ēdienu.

3. No rīta braucam lejā līdz kanjonam pa īpašu serpentīnu – tas vien jau būs piedzīvojums – sevišķi augšupceļš! Dodamies pasakā – tieši tā šo kanjonu var nosaukt – neticami, bet ūdens būs silts un izrādās te aug arī palmas un cita flora! Un odziņa šajā kanjonā ir dabīgā akvaparka elementi! Tālāk, ja tiksim augšā pa serpentīnu 😊 , tad dosimies uz nākamo kanjonu, kas vizuāli ir atšķirīgs, bet ne mazāk iespaidīgs! Augstu klinšu ieskauti, dosimies kanjonā, vērojot neticamas klinšu skulptūras, ko kādreiz izveidojis šeit tekošais ūdens. Pārlaimīgi dodamies uz nākamo naktsmītni, kas iespējams būs visneparasktākā naktsmītne, kādā jebkad nācies nakšņot – 3D! Baudām pelnītās vakariņas.

4. Agri no rīta braucam uz kanjona sākumu un dodamies iekšā skaistākajā kanjonā Pasaulē – tā to tiešām ceļotāji sauc! Šo kanjonu baudīsim visu dienu un pievakarē dodamies tālāk uz viesnīcu pilsētā Petra. Pēc dušas, ejam baudīt pilsētu – iepirkt suvenīrus mājiniekiem un paēst vakariņas restorānā.

5. No rīta dodamies uz seno pilsētu Petra. Petra ir fantastiska vieta, kura ir viena no 7 Pasaules brīnumiem, tā izceļas ar vēsturisko arhitektūru, kas tikusi izkalta tieši klintīs. Tiek uzskatīts, ka šī pilsēta tapusi 300 gadus pirms mūsu ēras! Pēcpusdienā turpinām ceļu uz Wadi Rum tuksnesi. Nakšņojam tuksneša vidū beduīnu teltīs un baudām beduīnu gatavotas vakariņas.

6. No rīta ar džipiem dodamies uz Burdah virsotnes pakāji. Kāpsim pa vieglām klintīm jeb beduīnu maršrutu, līdz dabīgi veidotajam klinšu “tiltam”. Šāda tipa klinšu “tilti” pasaulē nav daudz! Bildes, ko parādīt mājiniekiem būt iespaidīgas! Baudām saulīti un mēģinām pierast pie kalnu reljefa un īpašās kāpšanas tehnikas, kas raksturīga tikai smilšakmenim. Otro dienas daļu pavadīsim kāpjot kanjonā, tuksneša citā malā ar savādāka tipa smilšakmens klinti. Skaists kanjons un skaisti skati – redzēsim arī Wadi Rum ciematu no augšas – to piedzīvot lemts ne katram! Piekusuši, baudām siltu dušu – jā – tuksnesī būs silta duša! 😊 Turklāt saulē uz klints, būsim izdaudījuši kārtīgu tveici – kreklus varēsim izgriezt… Tagad, pēc kārtīgām vakariņām, būs īstais laiks, lai uz klinšu terases, kaut visu nakti, vērotu zvaigznes – tu būsi pārsteigts, cik daudz zvaigžņu īstenībā var redzēt – te tās ir vienmēr 😉

7. No rīta ar džipiem dodamies uz tuksneša malu – robežu ar Sauda Arābiju, lai kāptu Jordānijas augstākajā virsotnē Jabal Umm ad Dami (1854m). No virsotnes lūkosimies pāri visam tuksnesim – skats vienkārši neaprakstāms, bet otrā pusē redzēsim Sauda Arābiju. Pēcpusdienā, lai nostiprinātu savas sajūtas, ka tiešām esam tuksnesī, ar kājām dosimies nelielā pastaigā uz mazo arku – skaistas bildes un nelielas pārdomas ar sevi pa ceļam… Vakarā, pirms vai pēc vakariņām – dosimies šī ceļojuma pēdējā piedzīvojumā – nakts kanjonā – bez pieres lukturīša nemaz nemēģini! Šis īsais, bet ļoti iespaidīgais piedzīvojums, nez kāpēc paliek spilgtā atmiņā… Jociņš! Skaidrs kādēļ – tu to sapratīsi pēc tam! 😊 Vakarā svētku ballīte!

8. No rīta, ar smagu sirdi, kāpjam mašīnā un dodamies tālā ceļā - uz Amman lidostu, jo jābrauc mājās…

Dzīvošana:

dzīvosim dažādās naktsmītnēs – dažas tiešām grūti noformulēt, kas tas īsti skaitās, bet tuksnesī, kempingā, kurā tiek nodrošinātas labierīcības ar dušu. Pulcēsimies un ēdīsim lielā telts tipa konstrukcijā, kas veidota pēc vietējām tradīcijām, kurai pa vidu ir ierīkota ugunskura vieta. Nakšņošana vietējās “telšu mājiņās”, ar 2-3 gultām iekšpusē.

Nokļūšana:

izbraucam no Rīgas autoostas uz Viļņas lidostu ar starppilsētu autobusu, tad tiešais lidojums uz Amman. Tālāk ar nomas busu. Atpakaļ līdzīgi.

Sarežģītības līmenis:

vidējas grūtības pakāpe, jābūt attiecīgi fiziski sagatavotam. Patiesībā arī mentāli sagatavotam, jo te nebūs 5* viesnīca.

Dalībnieki:

ikviens interesents, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu. Jauniešiem līdz 18 gadiem jābūt kopā ar vecākiem.

Dalības maksa: 797 EUR.

Dalības maksā iekļauts: transporta izdevumi no/uz lidostu, viesnīcas, vīzas, dzīvošana kempingā, džipa pakalpojumi tuksnesī, kas vedīs uz/no maršrutiem, brokastis, vakariņas (izņemot 1x vakariņas restorānā), vietējā gida pakalpojumi, ieeja Petrā, vadītāja pakalpojumi, apdrošināšana.

Dalības maksā nav iekļauts: aviobiļetes (šobrīd ap 250 eur), ūdens un uzkodas, ko katrs pats ņem līdzi pusdienām.

Apģērbs:

laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Pēc pieteikšanās, nosūtīsim sīkāku sarakstu. Jautājumu gadījumā, droši rakstiet: aiga@outdoorlatvia.lv.

Kas jāņem līdzi:

rokas bagāžas mugursoma lidmašīnā (kuru arī ņemsiet līdzi pa dienu ceļojuma laikā) un lielo somu (čemodānu), kurā saliksiet visas mantas un kuru nodosiet lidmašīnas bagāžā. Sīkāku mantu sarakstu nosūtīsim pēc pieteikšanās.
Palīdzēsim ar konsultāciju par piemērotāko apģērbu, kā arī palīdzēsim izdevīgāk nopirkt vai iznomāt trūkstošo inventāru.

 

Svarīgi!

  1. Lūdzu ņemiet vērā, ka jo ātrāk pieteiksieties, jo lētākas būs aviobiļetes un garantēta vieta grupā.

  2. Ja šaubāties par savām fiziskajām spējām, droši rakstiet – vienosimies par tikšanos un pie kafijas tases un/vai treniņā kopīgi to noskaidrosim!

  3. Pirmā iemaksa 200 eur tiks lūgta līdz 2020.gada 1. februārim.

 

Piesakies, sūtot epastu uz aiga@outdoorlatvia.lv  vai zvani 29691313.

© 2023 by Dawkins & Dodger Architecture. Proudly created with Wix.com