Trekings Tatros, sasniedzot virsotnes Giewont (1895m) un Kasprowy (1987m)

Laiks: 23.-28.septembris, 2017.

Kur: Tatri, Polija

Pasākuma apraksts:

Piedāvājam retu iespēju tikai 6 dienās izbaudīt kalnu skaistumu, fantastisko Tatru dabu, elpu aizraujošus skatus un īpašo kalnu gaisu! Dzīvosim kalnu mājās ar tām piemītošo superīpašo auru, kurām ir vairāku gadsimtu sena vēsture (par katras mājas vēsturi uzzināsim vakarā, pie tējas krūzes, gaidot saulrietu), kurās baudīsim īstenus vietējos (poļu) ēdienus, nakšņosim astoņvietīgās istabiņās ar divstāvu gultām un skatu uz kalniem. Sasniegsim divas virsotnes! Baudīsim kalnu dzīves ikdienu, kas liks aizmirst visas mājās atstātās rūpes – galva būs “izvēdināta” pilnībā – to mēs apsolām! Un atbraucot, jūsu likstas šķitīs tik mazsvarīgas - gandrīz, kā pagaisušas.
Plāns īsumā ir tāds: izbraucam no Rīgas 23.09. plkst. 8:30, pa ceļam nakšņojam viesnīcā pie Lodžas un nākamajā dienā (24.09.) ierodamies pilsētā Zakopane, kur atstājam auto un dodamies ar visām mantām pa kalnu takām uz kalnu māju Murowaniec (4h), kur vakariņās ēdam poļu tradicionālo ēdienu, sagaidām saulrietu un dodamies pie miera. No rīta (25.09.) paēdam brokastis un dodamies uz virsotni Kasprowy (1987m), kas ir sasniedzama, ejot pa taku, neizmantojot alpīnisma ekipējumu. Šeit baudot skatus, ieturam pusdienu pauzīti. Tālāk ejam uz kalnu māju Hala Kondratowa, kas atrodas 1333m augstumā un ir vismazākā kalnu māja Tatros, mūsu kārotās virsotnes pakājē (6h). Pa ceļam mēģinām saskatīt kalnu kazas vai āžus, kas labprāt mitinās šajā reģionā. Sagaidām kalnu skaisto saulrietu, baudām kalnu īpašo atmosfēru un vienkārši atpūšamies, atbrīvojot prātu no ikdienas raizēm. Nākamajā rītā (26.09.), pēc brokastīm, izejam uz virsotni Giewont (1895m). Giewont ir neierastas formas virsotne. Vietējie to izsenis ir iesaukuši par “Guļošo bruņinieku”, kalna silueta un senas leģendas dēļ, ko šajā vakarā arī izzināsim. Šis kalns atdala divas ielejas ar 600m stāvu sienu – tas tiešām būs iespaidīgi! Kāpiens ir ejams pa takām, neizmantojot alpīnisma ekipējumu, bet tuvāk virsotnei var pieturēties pie ierīkotām ķēdēm, jo pēdējie 100 metri būs stāvāki un klinšaināki. Baudām plašo ainavu, kas labos laikapstākļos, ļauj mums redzēt apkārtējās virsotnes uz visām pusēm, bet iespējams mums paveiksiet piedzīvot iespaidīgu parādību - mākoņus zem mūsu kājām! Atpūšamies pirms lejupceļa un atpakaļceļa līdz, mums jau zināmai, kalnu mājai Murowaniec (7h). Ja vēl būs spēks, tad iziesim 1h pastaigā līdz tuvākajam kalnu ezeram. Skats būs iespaidīgs. Nākamais būs agrs rīts (27.09.) Priekšpusdienā būsim atpakaļ pie auto (4h) un sāksim mājupceļu. Nakšņojam viesnīcā pie Lodžas. 28.09. turpinām mājupceļu. Ierašanās Rīgā tiek plānota ap 20:00.

Nokļūšana:

brauksim ar mikroautobusu, ar nakšņošanu pa ceļam viesnīcā.

Sarežģītības līmenis:

vidējas/augstas grūtības pakāpe, bez tehniskiem elementiem; jābūt attiecīgi fiziski sagatavotam. Dienā plānots iet 5-8 h.

Dalībnieki:

ikviens interesents, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Jauniešiem līdz 18 gadiem jābūt kopā ar vecākiem vai ar rakstisku vecāku atļauju.

Dalības maksa: 455 eiro

Dalības maksā iekļauts: transporta izdevumi, nakšņošana kalnu mājās un viesnīcā, vienas brokastis, divu vadītāju pakalpojumi, apdrošināšana.
Dalības maksā nav iekļauts: vakariņas (1,5-5eur, atkarībā no izvēlētā ēdiena) un brokastis (3,5 eur) kalnu mājās, kā arī ēdiens pa ceļam, ko katrs pats apmaksā uz vietas.

Apģērbs:

laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Pēc pieteikšanās, nosūtīsim sīkāku sarakstu. Jautājumu gadījumā, droši rakstiet: aiga@outdoorlatvia.lv.

Kas jāņem līdzi:

pusdienas (maizītes vai batoniņi) un ūdens (vai termoss) katrai dienai, ko katrs pats ņem līdzi (kalnu mājās būs iespēja dabūt karsto ūdeni termosam, kā arī dzeramo ūdeni būs iespēja nopirkt); soma, kurā saiet visas mantas – siltas drēbes, pretlietus jaka, maiņas drēbes, termoveļa, 3 zeķu pāri, pusdienas, personīgie higiēnas līdzekļi, pretsaules krems, personīgā aptieciņa, krūze. Ieteicams paņemt arī nūjas.
Palīdzēsim ar konsultāciju par piemērotāko apģērbu, kā arī palīdzēsim izdevīgi nopirkt vai iznomāt trūkstošo inventāru.

 

Vietu skaits ierobežots līdz 6 personām.
Piesakies sūtot epastu uz aiga@outdoorlatvia.lv

 

© 2023 by Dawkins & Dodger Architecture. Proudly created with Wix.com