Jordānija! Tuksnesis, Nāves jūra un klintis!

Laiks: 24.10.-1.11.

Kur: Jordānija

Pasākuma apraksts:

Piedāvājam iespēju 8 dienās izbaudīt Jordānijas skaistākās “pērles”: tuksnesi Wadi Rum nacionālajā parkā, kurā starp citu, tika filmēta filma “Marsietis” un daudzas citas līdzīgas filmas; Nāves jūru; pēc vēlmēm - apskatīt Jordānijas populārāko tūristu vietu – vienu no Pasaules brīnumiem - seno pilsētu Petra, ar tās unikālo arhitektūru klintīs, iejukt pilsētas Aqaba ikdienā; kā arī kāpt pa smilšakmens klintīm, nakšņot virsotnē un laisties ar virvi lejup pa klintīm un kanjoniem.

Plāns ir šāds:

24.10. Ielidojam Lidostā Amman. Dodamies uz pilsētu – apskatīt un  pārnakšņot.

25.10. No rīta iepērkam nepieciešamos produktus, ūdeni un dodamies uz Nāves jūras kanjonu! Šajā kanjonā, daļēji pa klintīm, daļēji pa upi (jo kanjonā joprojām ir tekoša kalnu upe), dosimies dziļāk tā izpētē. Šajā kanjonā dosimies tikai tad, ja laikapstākļi atļaus. Nopeldēsimies Nāves jūrā un pārliecināsimies, ka tur tiešām nevar ienirt. Pēc tam ar auto tiksim atvesti uz Wadi Rum tuksneša kempingu Milky Way, kur mēs arī dzīvosim visu piedzīvojuma laiku. Iekārtojamies nometnē un baudām vakariņās vietējo tradicionālo ēdienu, ko gatavo vietējie beduīni.

26.10. Ar džipiem dodamies uz Burdah virsotnes pakāji. Kāpsim pa vieglām klintīm jeb beduīnu maršrutu, līdz dabīgi veidotajam klinšu “tiltam”. Šāda tipa klinšu “tilti” pasaulē nav daudz! Bildes, ko parādīt mājiniekiem būt iespaidīgas! Baudām saulīti un mēģinām pierast pie kalnu reljefa un īpašās kāpšanas tehnikas, kas raksturīga tikai smilšakmenim. Pēcpusdienā atgriežamies nometnē un gatavojamies rītdienas kāpienam. Protams, baudot vietējo beduīnu gatavotās vakariņas.

27.10. Agri no rīta izejam uz Jabal Khazali (1420м). Uz sākumpunktu mūs aizved džipi. Kāpiens ilgs visu dienu pa dažādu kalna reljefu un lejupceļā vietām laidīsimies uz leju pa virvi. Skats no šīs virsotnes būs iespaidīgs!

28.10. Atpūtas diena. Dodamies uz pilsētu Aqaba. Aqaba atrodas pie Sarkanās jūras, tādēļ brauksim uz turieni nopeldēties, bet kurš vēlas varēs apskatīt zemūdens dzīvi snorkelējot (masku paņem katrs pats vai ir iespēja iznomāt uz vietas (5 JOD)). Pirms tam iebrauksim pieticīgā ēstuvē, kas paredzēta vietējiem iedzīvotājiem, ne tūristiem, tādēļ pie dizaina šī ēstuve nav piestrādājusi, toties humus tur ir visgardākais! Pēc peldes, katram tiks dots brīvais laiks - pastaigāt pa pilsētas centru, redzēt, kā noris Jordānijas pilsētas ikdiena un iegādāties suvenīrus vai īstos austrumu saldumus. Vakarpusē dodamies atpakaļ uz kempingu. Pēc vakariņām gatavojamies rītdienas kāpienam.

29.10. No rīta dodamies divu dienu izgājienā ar nakšņošanu zem klajas debess (miljons zvaigžņu viesnīcā). Līdzi ņemam ūdeni, vakariņas, brokastis, guļammaisu un paklājiņu. Kāpsim uz otro augstāko Jordānijas virsotni – Jabal Rum (1734м) pa beduīnu maršrutu. Maršruts ir vidēji grūts, kur vietām izmantosim drošināšanu. Visas dienas garumā mums pavērsies dažādi skaisti skati, kā arī apgūsim pārvietošanos pa dažādiem klinšu reljefiem. Skats no šīs virsotnes pavērsies elpu aizraujošs, varēs redzēt visu tuksnesi un pat Sauda Arābiju. Sasniedzot virsotni, pakāpsim nedaudz zemāk uz otru pusi, kur arī nakšņosim, pie ugunskura, skatoties zvaigznēs, klausoties beduīnu stāstus un dzerot tradicionālo beduīnu tēju.

30.10. No rīta, pēc tējas dzeršanas un brokastīm, dodamies lejup, vietām laižoties 50 m pa virvēm neiedomājami skaistos kanjonos. Ap pusdienas laiku esam atpakaļ nometnē. Vakarā, pirms vakariņām, izejam stundas pastaigā uz tuvāko kanjonu, kas ir viens no populārākajiem apskates objektiem Wadi Rum teritorijā. Kanjons ir šaurs ar augstām sienām – nereālas sajūtas; nedaudz pakāpsim uz augšu, virzoties dziļāk kanjonā, lai izbaudītu pilnībā kanjona auru, un dosimies atpakaļ uz svētku vakariņām. Svētku tādēļ, ka šis būs pēdējais vakars Jordānijā un visi kopā varēsim dalīties ar emocijām, par šajā braucienā piedzīvoto.

31.10. No rīta sakrāmējam mantas somās un dodamies apskatīt pilsētu Petru. Petra ir fantastiska vieta, kura ir viena no 7 Pasaules brīnumiem, tā izceļas ar vēsturisko arhitektūru, kas tikusi izkalta tieši klintīs. Tiek uzskatīts, ka šī pilsēta tapusi 300 gadus pirms mūsu ēras! Jāņem vērā, ka ieeja šai pilsētā maksā 70 USD. Vakarā dodamies uz lidostu. Un braucam mājās.

Dzīvošana:

dzīvosim tuksnesī, kempingā, kurā tiek nodrošinātas labierīcības ar dušu. Pulcēsimies un ēdīsim lielā telts tipa konstrukcijā, kas veidota pēc vietējām tradīcijām, kurai pa vidu ir ierīkota ugunskura vieta. Nakšņošana vietējās “telšu mājiņās”, ar 2-3 gultām iekšpusē.

Nokļūšana:

ielidojam lidostā Amman 8.03. Tur sagaidīs gids, kurš sakārtos vīzas. Tālāk dosimies uz mašīnām, kas mūs vedīs tālāk pēc plāna. Atpakaļ līdzīgi - braucam ar mašīnām līdz pašai lidostai.

Sarežģītības līmenis:

vidējas/augstas grūtības pakāpe, ar tehniskiem elementiem; jābūt attiecīgi fiziski sagatavotam..

Dalībnieki:

ikviens interesents, kurš sasniedzis 14 gadu vecumu. Jauniešiem līdz 18 gadiem jābūt kopā ar vecākiem.

Dalības maksa: 859 EUR.

Dalības maksā iekļauts: Dalības maksā iekļauts: transporta izdevumi no/uz lidostu, viesnīca Amānā, vīzas, dzīvošana kempingā, džipa pakalpojumi tuksnesī, kas vedīs uz/no maršrutiem, brokastis, vakariņas, vietējā gida pakalpojumi, transports uz pilsētu Amāna, Petra, Aqaba, kāpšanas kopējā inventāra noma, vadītāja pakalpojumi, apdrošināšana un pārsteiguma dāvana patīkamām atmiņām.

Dalības maksā nav iekļauts: aviobiļetes, ūdens un uzkodas, ko katrs pats ņem līdzi pusdienām, ieejas maksa Petrā (50 JOD) – pēc katra vēlmēm, dalības maksa ūdens kanjonā (22 JOD), ja būs attiecīgie laikapstākļi.

Apģērbs:

laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Pēc pieteikšanās, nosūtīsim sīkāku sarakstu. Jautājumu gadījumā, droši rakstiet: aiga@outdoorlatvia.lv.

Kas jāņem līdzi:

Pretsaules krems, iekare ar karabīni, rokas bagāžas mugursoma lidmašīnā (kuru arī ņemsiet 2 dienu izgājienā, lai var ielikt guļammaisu, paklājiņu, silto jaku, ūdeni un vakariņas) un lielo somu, kurā saliksiet visas mantas un kuru nodosiet lidmašīnas bagāžā. Sīkāku mantu sarakstu nosūtīsim pēc pieteikšanās.

Palīdzēsim ar konsultāciju par piemērotāko apģērbu, kā arī palīdzēsim izdevīgāk nopirkt vai iznomāt trūkstošo inventāru.

 

Svarīgi!

  1. Lūdzu ņemiet vērā, ka jo ātrāk pieteiksieties, jo lētākas būs aviobiļetes un garantēta vieta grupā.

  2. Ja šaubāties par savām fiziskajām spējām, droši rakstiet – vienosimies par tikšanos un pie kafijas tases un/vai treniņā kopīgi to noskaidrosim!

  3. Pirmā iemaksa 200 eur tiks lūgta līdz 2019.gada 29. augustam.

 

Piesakies, sūtot epastu uz aiga@outdoorlatvia.lv  vai zvani 29691313.

© 2023 by Dawkins & Dodger Architecture. Proudly created with Wix.com