Trekings augstajos Tatros, sasniedzot Polijas augstāko virsotni Rysy (2500m)

Laiks: 29. jūlijs -3.augusts, 2017.

Kur: Tatri, Slovākija

Pasākuma apraksts:

Piedāvājam retu iespēju tikai 6 dienās izbaudīt kalnu skaistumu, fantastisko Tatru dabu, elpu aizraujošus skatus un īpašo kalnu gaisu! Dzīvosim kalnu mājās ar tām piemītošo superīpašo auru. Slovākijas augsto Tatru takas mūs vedīs līdz Polijas augstākajai virsotnei Rysy, kuras augstums ir 2500m virs jūras līmeņa. Rysy atrodas uz Polijas un Slovākijas robežas un augsto Tatru pašā vidū, tādēļ no virsotnes paveras viena no skaistākajām panorāmām Tatros! Labos laika apstākļos ir iespēja redzēt augsto Tatru daudzas virsotnes, lielu daļu zemo Tatru un vairākus kalnu ezerus. Baudīsim kalnu dzīves ikdienu, kas liks aizmirst visas mājās atstātās rūpes – galva būs “izvēdināta” pilnībā – to mēs apsolām! Un atbraucot, jūsu likstas šķitīs tik mazsvarīgas - gandrīz, kā pagaisušas.
Plāns īsumā ir tāds: izbraucam no Rīgas 29.07. plkst. 8:30, pa ceļam nakšņojam viesnīcā pie Lodžas un nākamajā dienā (30.10.), dienas pirmajā pusē, ierodamies Slovākijā Tatranska Polianka, kur atstājam auto un dodamies ar visām mantām pa kalnu takām uz kalnu māju Sliezsky dom, kas ir visaugstāk izvietotā kalnu māja Slovākijā (1670m) un aklimatizējamies (3h). Šeit ēdam vakariņas, atpūšamies kalnu SPA!, sagaidām saulrietu un dodamies pie miera. No rīta (31.07.) paēdam brokastis un pa fantastiski skaistu kalnu taku dodamies uz nākamo kalnu māju Popradske pleso, kas ir izvietota skaista ezera krastā (5h). Ēdam vakariņas, izejam stundas pastaigā apkārt ezeram un ejam pie miera. Nākamajā rītā (1.08.), pēc brokastīm, tikai ar pusdienām un ūdeni somās, ejam uz Rysy virsotni (2500 m). Kāpiens ir stāvs, bet ejams, neizmantojot kāpšanas ekipējumu. Pa ceļam neaizmirstam pacelt galvu, lai redzētu šīs takas elpu aizraujošos skatus. Virsotnē baudām skatu un priecājamies par veiksmīgu uzkāpšanu, pusdienojot. Pēc atpūtas kāpjam lejā, līdz mūsu kalnu mājai. (7h). Ēdam svētku vakariņas un dalāmies iespaidos, zvilnot āra terasē, ar tējas krūzi rokā, pavadot saules pēdējos starus. Nākamais būs agrs rīts (02.08.), iespēja redzēt saullēktu kalnos – tas ir kas īpašs! Priekšpusdienā būsim atpakaļ pie auto (6h) un sāksim mājupceļu. Nakšņojam viesnīcā pie Lodžas. 03.08. turpinām mājupceļu. Ierašanās Rīgā tiek plānota ap 20:00.

Nokļūšana:

brauksim ar mikroautobusu, ar nakšņošanu pa ceļam viesnīcā abos virzienos.

Sarežģītības līmenis:

vidējas/augstas grūtības pakāpe, bez tehniskiem elementiem; jābūt attiecīgi fiziski sagatavotam. Dienā plānots iet 5-8 h.

Dalībnieki:

ikviens interesents, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu. Jauniešiem līdz 18 gadiem jābūt kopā ar vecākiem vai ar rakstisku vecāku atļauju.

Dalības maksa: 590 eiro

Dalības maksā iekļauts: transporta izdevumi, nakšņošana kalnu mājās un viesnīcās, SPA, 3 brokastis, divu vadītāju pakalpojumi, apdrošināšana.
Dalības maksā nav iekļauts: vakariņas (5-10 EUR, atkarībā no izvēlētā ēdiena) kalnu mājās un pa ceļam, ko katrs pats apmaksā uz vietas.
Apģērbs: laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi. Pēc pieteikšanās, nosūtīsim sīkāku sarakstu. Jautājumu gadījumā, droši rakstiet: aiga@outdoorlatvia.lv.

Kas jāņem līdzi:

 

pusdienas (maizītes vai batoniņi) un ūdens (vai termoss) katrai dienai, ko katrs pats ņem līdzi (kalnu mājās būs iespēja nopirkt karsto un auksto ūdeni, kā arī dažādus našķus;
soma, kurā saiet visas mantas – siltas drēbes, pretlietus jaka, maiņas drēbes, termoveļa, 3-4 zeķu pāri, pusdienas, personīgie higiēnas līdzekļi, pretsaules krēms, personīgā aptieciņa, krūze. Ieteicams paņemt arī nūjas.
Palīdzēsim ar konsultāciju par piemērotāko apģērbu, kā arī palīdzēsim izdevīgāk nopirkt vai iznomāt trūkstošo inventāru.

 

Vietu skaits ierobežots līdz 6 personām.
Piesakies sūtot epastu uz aiga@outdoorlatvia.lv

 

© 2023 by Dawkins & Dodger Architecture. Proudly created with Wix.com